Advert
Advert

Sevgi Kurtulmuş ile Dürdane Beyoğlu Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi

Diyarbakır’ın islam orduları tarafından fethedilmesinin 1383.yılı nedeniyle Diyarbakır’da çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş, kentin dünya mirası statüsündeki tarihi yerlerini ziyaret ederek Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Sevgi Kurtulmuş ile Dürdane Beyoğlu Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi
Sevgi Kurtulmuş ile Dürdane Beyoğlu Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi OGÜN GAZETESİ
Kurtulmuş’un programlarına katılan AK Parti 25.Dönem Milletvekili Adayı Dürdane Beyoğlu, uzun yıllar unutturulan Diyarbakır’ın fethinin AK Parti iktidarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde canlandırıldığını ifade ederek,”Diyarbakır’ın peygamberler ve sahabeler diyarı olduğu gerçeği artık herkes tarafından kabul ediliyor. Sevgi hanımın programları çok verimli geçti.” ifadelerini kullandı.

Anadolu’nun kapılarını islama açan Diyarbakır’ın fethinin 1383.yılı nedeniyle Diyarbakır’da çeşitli programlara katılan AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un eşi Sevgi Kurtulmuş, kentin tarihi ve turistik bölgelerine yönelik ziyaretler gerçekleştirerek Kur’an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi.

Eğil Peygamber Türbeleri,Ulu Cami,Hevsel Bahçeleri ve Gazi Köşkü gibi tarihi öneme sahip bölgelerde incelemelerde bulunarak dünya mirası statüsündeki eserlerle ilgili bilgi alan Sevgi Kurtulmuş, ziyaret ettiği Kur’an Kursu’nda ise öğrenci ve eğitmenlerle bir araya gelip bir süre öğrencilerin Kur’an ziyafetini dinledi.

“DİYARBAKIR ARTIK GÜZELLİKLERLE TANITILIYOR”
Sevgi Kurtulmuş’un programlarına katılan AK Parti 25.Dönem Milletvekili Adayı Dürdane Beyoğlu,Diyarbakır’da fetih coşkusu yaşadığına dikkat çekerek kentin artık güzelliklerle tanıtıldığını ifade etti. Beyoğlu,”Anadolu’nun kapılarını Müslümanlara açan ve islamın bu coğrafyada yayılmasına vesile olan kadim kentin evladı olmakla çok şanslıyız. Osmanlı döneminde her yıl yapılan fetih kutlamaları son yıllarda yeniden ihtişamlı hale getirildi. Bunu sağlayan Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarıdır. Milli ve manevi duyguların pekişmesini sağlayan fetih etkinlikleri kentimize çok şey kazandırıyor. Sevgi Kurtulmuş hanımefendinin programları oldukça verimli geçti. Diyarbakır’ımızın tarihine ve kültürel mirasına hayran kaldı.” dedi.
Sevgi Kurtulmuş haber oku diyarbakır ziyareti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X