Advert
Advert

Konya Karapınar'dan Avrupa'ya PlantActivity

Konya’da hayata gözlerini açan Ulvi Tokdemir, Konya’da doğan tarım yıldızı Plant Activity’i tüm Avrupa ile tanıştırmayı hedefliyor!

Konya Karapınar'dan Avrupa'ya PlantActivity
Konya Karapınar'dan Avrupa'ya PlantActivity OGÜN GAZETESİ
Her ne kadar 2 yıllık bir firma olarak görünse de evveliyatı 15 yıl kadar eskiye dayanan Plant Activity markası, Ulvi Tokdemir’in tam 15 yıllık hayaliydi. Neredeyse 30 yılını tarıma adamış olan Tokdemir, bu süre içerisinde tarıma karşı gözlemler yapıp sektörde var olan sorunların çözüme kavuşturulması adına birçok çalışmanın altına da imzasını atmıştır.

30 yıllık süre içerisinde toprağın ve bitkinin yapısını çözen, bitkinin ve toprağın evrelerini inceleyen ünlü iş insanı; tarım sektöründeki sorunları çözmeyi de kendisine bir hedef olarak belirlemiş ve bu hedef uğruna birçok bilimsel çalışmalar yapmıştır.

Tarımda çoraklaşmayla birlikte verimsiz mahsul oranının her geçen gün artması aynı zamanda üretimin de önünde ciddi bir engel haline gelmiştir. Bu sebepten ötürü bilim ve teknolojinin ışığından hiç ayrılmayan Ulvi Tokdemir, uzun yıllar süren çalışmaları neticesinde en büyük hayali olan Plant Activity organik sıvı gübre ile sektöre adını altın harflerle yazdırmıştır.

Tarımda meydana gelen toksik maddelerin birikmesi, çoraklaşma ve tüm bunların sonucunda da toprağın verimsizleşmesi gibi sorunlar sadece Türkiye’de değil tüm dünyada küresel sorun haline gelmiştir. Bu sorunlara karşı dünya genelinde geniş çaplı çalışmalar yapılsa da görünen o ki; Ulvi Tokdemir, bu çalışmalar en etkili noktayı koymuş gibi görünüyor.

Avrupa’ya Açılmayı Hedefliyor!
Konya doğumlu olan ve Plant Activity organik sıvı gübreyi sektöre kazandıran Ulvi Tokdemir, tüm süreci yine Konya’da yaşamış ve tarım faaliyetlerine de burada devam etmiştir. Bu süreçte tarıma dair sayısız çalışmalar yapmış olan Tokdemir, Yavuzoğulları Tarım şirketi olarak şuan çok başarılı bir noktada olduklarını düşünüyor.

Tıpkı kendisi gibi ürettiği ve sektöre kazandırdığı Plant Activity de Konya’da doğmuş olmasına rağmen Avrupa’ya açılması an meselesi gibi görünüyor. Kısa sürede tarımda etkilerini gözle görülür bir şekilde gösteren Plant Activity için önemli detaylar veren ünlü iş insanı; bu markanın küresel bir amaçla ve bilimsel verilere dayandırılarak ortaya çıkarıldığını, hedeflerinin ise en kısa sürede Avrupa’da da tarım alanında bir numara olmak olduğunu ifade ediyor.

Tarım sektöründeki sorunlar sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde küresel farklılıklara bağlı olarak meydana gelen sorunlar haline gelmiştir. Dolayısıyla da dünya genelinde de tarım sorunlarına yönelik çeşitli çalışmaların ve incelemelerin yapıldığına dikkat çekerek organik sıvı gübrenin Türkiye’de olduğu gibi tüm dünya genelinde sektörde sözü geçen, tüm sorunlara bilimsel dayanaklarla ve organik yöntemlerle çözüm olacağından oldukça emin olarak konuşmaktadır.

Yavuzoğulları Tarım olarak her zaman bilim ve teknolojiyi yakından takip edere çiftçinin yanında olmayı amaçladıklarını ifade eden ünlü iş insanı Tokdemir; PlantActivity organik sıvı gübre ile de bu amaçlarını gerçekleştirebileceklerini ifade ediyor.

Çiftçilerin Tüm Sorunlarına Etkili ve Doğal Çözümler Sunuyor!
Bitkilerin gelişim bozukluğunu ve çiftçilerin en büyük sorunu olan zirai donun olumsuz etkilerini ortadan kaldırdığı bilinen Plant Activity; aynı zamanda zirai ilaçların etki alanını arttırarak bitkinin gübreye ulaşmasını ve gübreden maksimum oranda fayda sağlamasına da ortam hazırlıyor.

Topraktaki toksik maddeler ile en güçlü savaşçı formülüne sahip olan Plant Activity, aynı zamanda bitkilerin stresini yok ederek çiftçilere rekolte satışının da garantisini veriyor. Bu denli fayda sağlayan Plant Activity, tarımda verimsizliğe neden olan tüm faktörlere karşı çok güçlü bir silahtır. Tüm bu özellikleri dikkate alındığında ise çiftçilerin tarımda meydana gelen tüm ortak sorunlarına çözümler sunması da kaçınılmaz hale geliyor.*OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır.
plantactivity sponsorlu içerik haber oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X