Advert
Advert

Erdemli Belediyesi’nden ‘Başarı için hafıza geliştirme’ eğitimi

Erdemli Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik, ’Hayatta ve eğitimde başarı için hafıza geliştirme’ semineri düzenlendi.

Erdemli Belediyesi’nden ‘Başarı için hafıza geliştirme’ eğitimi
Erdemli Belediyesi’nden ‘Başarı için hafıza geliştirme’ eğitimi OGÜN GAZETESİ
Erdemli Belediyesi, düzenlediği ücretsiz seminerlerle öğrencilerin kişisel gelişimine destek olmaya ve eğitimde farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Kültür Merkezi Konferans Salonunda, Dr. Yavuz Korkmaz tarafından gerçekleştirilen ’Hayatta ve eğitimde başarı için hafıza geliştirme’ seminerine, özellikle lise öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. 550 kişilik konferans salonunu dolduran öğrenciler, eğitim hayatlarında daha etkili öğrenme becerilerine sahip olmak için semineri can kulağıyla dinledi.
Çocukların ve gençlerin eğitimlerine önem verdiklerini ve buna uygun projeler ürettiklerini kaydeden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Gençlerimiz, çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onlar iyi eğitimler aldıkça geleceğimiz daha parlak, daha aydınlık olacaktır. Biz de bu nedenle her projemizin içerisine mutlaka onlara faydalı olacak çalışmalar ekliyoruz. Bu tekniklerle çocuklarımız bilgiyi kolay şekilde öğrenmeyi ve bu bilgileri doğru şekilde saklamayı öğrenecekler. Çocuklarımızın eğitim hayatına, sınavlara hazırlık sürecine katkı sağlamak bizim temel vazifelerimizden birisidir" dedi.
Erdemlili öğrenciler için düzenlenen seminerde, akrostiş tekniği, öyküleme tekniği, zihin haritaları tekniği gibi birçok farklı biçimde hızlı, kolay ve kalıcı öğrenmenin yolları anlatıldı.
son dakika haberler türkiye gündemi son 24 saatte yaşananlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Haftanın Yabancı Filmi: Grand Isle
Beyaz Saray: Trump Erdoğan'a teşekkür etti
Beyaz Saray: Trump Erdoğan'a teşekkür etti
Milli güreşçi Süleyman Karadeniz Avrupa şampiyonu
Milli güreşçi Süleyman Karadeniz Avrupa şampiyonu