Advert
Advert

ABD'li Senatörlerden Biden'e çirkin mektup..

Değerli Dostlarım, geçtiğimiz günlerde ABD'deki 54 senatör, Joe Biden'e yazmış olduğu Türkiye Mektubu ile gündeme gelmiş, haber iç basında da önemle yer almıştı.

ABD'li Senatörlerden Biden'e çirkin mektup..
ABD'li Senatörlerden Biden'e çirkin mektup.. Şehzade Orhan Osmanoğlu
Sayın Erdoğan hakkında kabul edilemez ithamlardan tutun, terörist başına baba diyen, 15 Temmuz'da bil fiil aktif bulunan bir teröristi aklama çabaları ve Türkiye'nin savunma sistemlerine müdahale etmek dahil başarıyla yürüttüğü dış siyasetini açıkça karalayan cümlelerin yer aldığı bu mektupla beraber Senatörlerin Türkiye düşmalıklarının da dışa yansıdığını görmüş bulunuyoruz.

ABD-Türkiye müttefikliğine zarar verecek, gerçek dışı söylemlerin ve maddelerin bulunduğu bu mektuba Türkiye'de tepkiler büyük oldu ve cevap gecikmedi.

Mektuba cevaben, Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehdi Eker ile 58 AK Parti, 15 CHP, 11 MHP ile 2 İyi Parti olmak üzere toplam 87 milletvekilinin imzasını taşıyan bir bildiri yayınlandı.

Bildiride, ABD Senatosu'nun bazı üyelerinin ABD Başkanı Joe Biden'a 9 Şubat'ta gönderdikleri mektubun, Türkiye'ye karşı sergilenen, sonuçsuz kalmaya mahkum beyhude ve müttefiklik zihniyetiyle çelişen hasımane girişimlerin son örneği olduğu aktarıldı.

Bildiride mektuptaki bütün maddelere ve mesnetsiz iddialara cevap verilirken TBMM Başkanı Mustafa Şentop da, yaptığı açıklamada, ABD'deki bir grup senatörün söz konusu mektubuna tepki göstererek, "Bu metni okuduğunuzda, içinde ismi de geçiyor, FETÖ'nün, önemli bir vitrin ismi üzerinden bu senatörlere bir çalışma yaptığını, belki de muhtemelen bu metni hazırladığını ve ellerine verdiğini tahmin edebilirsiniz. FETÖ ile mücadele konusunda bir rahatsızlıkları var." ifadelerini kullanmıştı.

Evet dostlarım Türkiye tam bağımsız bir ülkedir ve öyle kalacaktır. ABD'nin Türkiye iç ve dış politikasına karışmak gibi bir durumu olamaz, böyle bir durumda bölgenin en güçlü ülkesi olan Türkiye'yi kaybetmekle bizzat zarar girecek olan yine ABD'dir.

Dileriz ABD başkanı Biden bu tamamen art niyetle yazılmış mektubu dikkate almaya kalkmaz. Türkiye'yi karşısına almak gibi bir hataya düşmez.

Allah'a emanet olunuz!
ABD ABD'li Senatörler Joe Biden ABD'den Erdoğan'a Mektup TBMM Başkanı Mustafa Şentop Şehzade Orhan Osmanoğlu Makale Oku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haftanın yabancı filmi: Spenser Kanunları
Haftanın yabancı filmi: Spenser Kanunları
New York Belediye Başkanı Blasio: “New York, ABD’nin korona virüs merkez üssü”
New York Belediye Başkanı Blasio: “New York, ABD’nin korona virüs merkez üssü”
İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 4032'ye yükseldi
İtalya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 4032'ye yükseldi